Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego u Was jest tak tanio, a ZAIKS-owi trzeba płacić tak dużo?

Chcąc publicznie odtwarzać muzykę zgodnie z prawem polskim trzeba opłacać 3 organizacje: ZAIKS, który chroni prawa autorskie, ZPAV, który chroni prawa producenckie oraz STOART lub SAWP chroniące prawa wykonawcze. Nasi artyści nie są zarejestrowani w żadnej z tych organizacji. Wystarczy podpisać umowę z Nami. Odtwarzając muzykę Naszych Artystów w miejscach gdzie muzyka nie jest głównym elementem dochody a jedynie umileniem pobytu klienta w danym miejscu uiszcza się tylko jedną opłatę, Na tym polega atrakcyjność Naszej oferty.

Czy muszę opłacać wszystkie te organizacje ZAIKS, ZPAV, STOART i SAWP w momencie kiedy nie odtwarzam muzyki z płyt CD a z radia? Przecież płacę już za tę muzykę słuchając reklam a samo radio już opłaca te instytucje.

Według prawa polskiego nie ma żadnego znaczenia to, że rozgłośnia radiowa opłaca już te organizacje. Jeżeli publicznie odtwarzana jest muzyka z jakiegokolwiek nośnika to opłaty te muszą być uiszczane.

Czy są udzielane jakieś zniżki w abonamencie?

Oczywiście. Udzielamy zniżek łącznie do 50% abonamentu. Zniżkę można uzyskać w wysokości 3% za uiszczenie płatności kwartalnie, 6% za płatność półroczną oraz 10% za płatność roczną. Dodatkowo za każdego poleconego nam klienta, który podpisze umowę Klient otrzymuje kolejne 10% obniżki abonamentu. Przykład: płacąc najniższy abonament w wysokości 20 PLN miesięcznie można go dodatkowo obniżyć do 10 PLN po uzyskaniu pełnych zniżek.

W jaki sposób zostaje dostarczona do mnie muzyka?

Po podpisaniu umowy nieodpłatnie dostarczamy płytę DVD z plikami muzycznymi w formacie mp3 z całą Naszą bazą muzyczną. Klient ma możliwość odtwarzania dowolnych, wybranych przez siebie utworów z naszej bazy z dowolnego nośnika. Można również odtwarzać muzyką z orginalnej płyty. Istnieje możliwość zamówienia płyt CD z muzyką w formacie audio jeśli klient nie ma możliwości nagrania sobie płyt samemu (opłata wg cennika).

Jakie są całkowite koszty da Klienta?

Jeżeli Klient ma dostęp do internetu i adres e-mail wtedy ponosi jedynie koszt abonamentu. Wszystkie faktury i inne informacje są wysyłane w formie elektronicznej na podany w umowie adres e-mail. Jeżeli Klient nie posiada adresu e-mail wtedy ponosi koszty korespondencji według cennika.

Jaką muzykę/jakich wykonawców posiada Fair Play Music?

Posiadamy w Naszej bazie muzykę oraz wykonawców reprezentujących różne style muzyczne. Cały czas poszerzamy swoją ofertę o następnych wykonawców oraz o nowe utwory wykonawców, którzy a Nami już współpracują.